جرعه نور
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
وبلاگ از نظر شما چگونه است؟


رفتار اجتماعی، بیانگر شخصیت افراد است. هر كسی چنان رفتار می كند كه شخصیت او اقتضا می كند. از این رو، گفته اند «از كوزه هر آن برون تراود كه در اوست». انسان های نامتعادل، رفتارهای نامتعادلی را از خود بروز می دهند، و انسان های متعادل، در همه چیز از جمله رفتارهایشان، اعتدال را نشان می دهند.
بنابراین، كنش ها و واكنش های رفتاری انسان، بازتابی از منش و شخصیت هر فردی است. بسیاری از مردم در گفتار و سخن، مدعی فضایلی هستند كه در هنگام عمل برخلاف آن را نشان می دهند. پس برای این كه درباره شخصیت اشخاص، قضاوت و داوری درستی داشته باشیم، می بایست به رفتارهایشان توجه كنیم نه به گفتارها و سخنانشان. ما به عنوان شیعیان مكتب اهل بیت عصمت و طهارت(ع) مدعی آنیم كه سبك زندگی مان همان سبك زندگی اهل بیت(ع) در درجات و سطحی پایین تر است؛ زیرا تلاش داریم تا پا جای پای آنان بگذاریم و خود را در همه چیز از تن تا جان، همانند ایشان نماییم. پرسش این مطلب این است كه ما تا چه اندازه توانسته ایم، الگوهای رفتاری خویش را در زندگی و سبك آن از امامان معصوم(ع) برگیریم و با شناخت از زندگی آنان، خود را بر آن الگوهای كامل وقف دهیم و با هدایت ایشان گام برداشته و از آنان پیروی نماییم؟ به سخن دیگر، تا چه اندازه رفتارهای ما بازتاب شخصیت شیعه بودن ماست؟
نویسنده در این مطلب، با ارایه برخی از دیدگاه های امام رضا(ع) بر آن است تا روابط میان شیعیان را تبیین كرده و الگوی رفتاری میان آنان را براساس آموزه های رضوی توصیه نماید. با هم این مطلب را از نظر می گذرانیم.

ادامه مطلب
[ سه شنبه بیست و هفتم مهرماه سال 1389 ] [ 10:10 ] [ جرعه نور ]
از حكیمی پرسیدند: در بین اقوام گذشته و حال، چه قومی نابكارتر است؟ حكیم اندكی تامل نمود و اظهار داشت: خداوند متعال می داند!
گفتند: معلوم است كه خداوند بهتر و دقیق تر و كاملا بر همه امور مطلع است ما نظر شما را پرسیدیم.
حكیم گفت: از گزارش های قرآن مجید می توان فهمید كه اقوام: نوح، هود، لوط، فرعونیان، ثمود، اصحاب سبت، قوم صالح، اصحاب اخدود و...
گفتند: از بین اینها كدامیك نابكارتر بوده اند؟
حكیم گفت: خدا عالم است اما به نظر می رسد كه گروهی از بنی اسرائیل كه در ظاهر خود را یهودی و مومن به خدا و حضرت موسی (ع) می دانستند اما در باطن از هوا و هوسهای خویش پیروی می كردند. ازهمه نابكارترند زیرا حضرت موسی (ع) آنها را فاسق و گناهكار و نافرمان نامیده و خداوند متعال نیز بر این ویژگی آنها صحه گذارده است.
گفتند: سند این سخن شما چیست؟
ادامه مطلب

طبقه بندی: حکمت های قرآنی،
[ سه شنبه بیست و هفتم مهرماه سال 1389 ] [ 10:02 ] [ جرعه نور ]
هرکس آبروی مؤمنی را حفظ کند، بدون تردید بهشت بر او واجب می شود.


طبقه بندی: احادیث منتخب،
[ سه شنبه بیستم مهرماه سال 1389 ] [ 17:40 ] [ جرعه نور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

درود خدا ر روان پاک رهبر کبیر انقلاب اسلام حضرت امام خمینی ره و سلام برارواح مطهر شهدای اسلام علی الخصوص شهدای هشت سال دفاع مقدس


امسال براى اینكه ما بتوانیم آنچه را كه در این دعاى شریف به ما تعلیم داده شده است و وظیفه‌ ماست، انجام بدهیم، براى اینكه بتوانیم بر طبق اقتضائات كشور و ظرفیت هاى كشور حركت كنیم، احتیاج داریم به اینكه همت خودمان را چند برابر كنیم؛ كار را متراكم‌تر و پرتلاش‌تر كنیم. من امسال را به عنوان سال «همت مضاعف و كار مضاعف» نامگذارى می‌كنم. >> مقام معظم رهبری

فرمود ولی همت خود افزون کن
با کار مضاعف به ره حق خو کن
خواهی که سفید روی شوی نزد خدا
با کوشش خود مکر عدو خنثی کن

ما پیام عید رهبر را چو مصحف میکنیم
مثل دستورالعمل همواره مصرف میکنیم
کوری چشم دشمنان اسلام و قرآن
چشم آقا کار و همت را مضاعف میکنیم

---------------------------------
جرعه نور سعی داشته سایت های مناسب را معرفی نماید.«پیوند به سایت ها به مفهوم تایید محتوای این سایت ها توسط جرعه نور نمی باشد».

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

page rank google پیج رانك گوگل این وب

ارتباط با مدیر وبلاگ

با کلیک روی بالن فوق شما میتونید بطور مستقیم با مدیر وبلاگ چت کنید اگر آنلاین بوده باشد
************** ************** *

**************** ****************************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic