جرعه نور
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
وبلاگ از نظر شما چگونه است؟


سایت موعود

«موعود» مؤسسه ایست فرهنگی که در سال 1374 به نیت نشر فرهنگ مهدوی و ارتقاء شناخت و مطالعات فرهنگی تاسیس و راه اندازی شد.
«موعود» مجموعه ای مطبوعاتی، انتشاراتی و پژوهشی است ودر حال حاضر علاوه بر نشر کتاب، مجلات «موعود» و "موعود جوان" را منتشر می سازد.

مهدویت، منجی گرایی، موعود گرایی و ارا ئه مباحث معرفتی درباره حضرت مهدی، علیه السلام، در زمره مهمترین موضوعات مورد توجه این مؤسسه است.

تالیف و تدوین" دایرة المعارف موعود آخرالزمان" از اولین روزهای تاسیس در دستور کار مؤسسه وارد شد و علی رغم بسیاری از فراز و نشیب ها، مجموعه " جامع ترین کتابشناسی تحلیلی مهدویت" توسط این موسسه به انتشار رسیده است.
«موعود» بدون وابستگی مستقیم و غیر مستقیم به هرگونه نهاد، سازمان و یا انجمنی بصورت مستقل اداره و هدایت می شود. هزینه های این مجموعه از طریق ارا ئه آثار و انجام پروژه های علمی و همت بلند خدمتگزاران ساحت امام عصر، علیه السلام، تامین می شود.
«موعود» دست یاری کلیه علاقمندان را در همه زمینه ها می فشارد. ترجمه آثار، تبلیغ دستاوردهای قلمی و حتی خرید یک نسخه از مجلات و یا کتب می تواند ما را در ادامه این مسیر یاری دهد.

http://mouood.org/
طبقه بندی: معرفی سایت های مفید،
[ یکشنبه یکم اسفندماه سال 1389 ] [ 12:25 ] [ جرعه نور ]

دهه فجر مبارک


1- بررسی‌‌كلی اوضاع

شاه با یأس تمام از كشور رفته است، ارتش كه پایگاه مسلم و محكم او بود دیگر استحكام سابق را ندارد، امرای ارتش از وضع آینده نگرانند. بختیار با حمایت امریكا و براساس توافق گوآدلوپ نخست‌وزیر است اما در بین توده مردم جایی ندارد ضربات كوبنده و سهمناك انقلاب او را در تلاطم دارد. قدرت اصلی در اختیار خمینی تیعیدی است كه در پاریس استقرار دارد و عزم بازگشت می‌نماید اوست كه از راه دور، اعلام تعطیل عمومی می‌كند، تحصن‌ها را سراسری و مؤثر می‌نماید، سربازان را به فرار از پادگانها دستور می‌دهد، صدور نفت به خارج را بكلی قطع می‌نماید. شورای سلطنت را غیرقانونی می‌نامد و رییس آن را به استعفا وادار می‌سازد دستور می‌دهد وزرا را به وزارتخانه‌ها راه ندهند، از وكلای مجلس می‌خواهد فوری استعفا بدهند. و هرچه می‌خواهد انجام می‌گیرد در مقابل بختیار كوشش می‌كند كه دولت خود را قانونی معرفی كند و بهر قیمت از رهبر انقلاب مدتی مهلت بگیرد و جمعی را به حمایت درآورد، آماده است برای مذاكره به پاریس برود، آماده است كه هرگونه تغییری كه مورد نظر رهبر است در قانون اساسی بدهد و بترتیبی جمعی از روحانیون را با خود همراه سازد اما معلوم است كه نمی‌تواند در این جهت پیشرفتی داشته باشد، رأی اعتماد را از مجلس گرفته ولی خود آن مجلس از اصل بی‌اعتبار شناخته شده. تعدادی از دولتمردان بازداشت شدند، بختیار سعی دارد مصدق را بزرگ كند و خود را به او مربوط سازد و راه او را بپیماید و مردم را بفریبد و چون اقدامات بختیار به تنهایی كافی نیست گروه راه مصدق اعلام موجودیت می‌نماید تا بختیار را تحت حمایت گیرد امام وضع انقلاب طوری است كه هرگونه سد و مانع را خرد می‌كند و از سر راه برمی‌دارد و در مورد این گروه هم چنین كرد ایران مركز خبری است صدها خبرنگار برای ملاحظه صحنه‌های خونین مبارزه به ایران روی آورده‌اند. پرسنل هواپیمایی تصمیم می‌گیرند كه هواپیمایی را اختصاصاً برای بازگرداندن اما به پاریس بفرستند و نام آن را انقلاب می‌گذارند دولت مانع می‌شود مردم خشمگین در جلو دانشگاه و خیابانهای منتهی به فرودگاه اجتماعات بزرگ تشكیل می‌دهند و با شعارهای كوبنده دولت بختیار را مخاطب قرار می‌دهند«اگر امام فردا نیاد مسلسل‌ها بیرون میاد» بختیار مدعی می‌شود كه با امام نزدیك است و قرار برآن شده كه به ملاقات ایشان برود امام بلافاصله ادعای بختیار را تكذیب می‌نماید و عموم را از فریبكاری های او برحذر می‌دارد، رییس شورای سلطنت در پاریس با استعفای اعلام می‌دارد كه شورای سلطنت غبرقانونی است.


ادامه مطلب
[ یکشنبه دهم بهمنماه سال 1389 ] [ 12:07 ] [ جرعه نور ]


محمدعلى گودینى

روى قالیچه پادرى نخ نمایى جلوى در خانه نشسته و گلدان شمعدانى یخزده مقابلـش بـود .تك حفره هاى آبلـه روى گونه ها و چانه اش صـاف شده بود .صورت سفیدش برق مى زد و طره موهاى سفید از زیر چارقدش پیدا بود .دست چپ را بالاى ابروهایش گذاشته بود و سیاهى چشم هایش در سایه نقاب دست به سفیدى مـى زد .لعاب سیاه دانه هـاى تسبیـح اش رنگ داده بود و با هر تكانى برق مى زد و هر دانه را كه از لاى انگشت هایش مى انداخت و ذكر مى گفـت ، سفیدى دو ـ سه تك دندان باقیمـانـده اش نمایان مى شد .رنگ آبى در چوبى خانه قدیمى از اثر سال ها تابش آفتاب پوسته داده و چـرك مرده شده بود .آسمان نیمه ابـرى بود و هـوا سوز برف داشت و فضاى كوچه مه آلود بود .


ادامه مطلب

طبقه بندی: داستان كوتاه،
[ یکشنبه دهم بهمنماه سال 1389 ] [ 11:34 ] [ جرعه نور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

درود خدا ر روان پاک رهبر کبیر انقلاب اسلام حضرت امام خمینی ره و سلام برارواح مطهر شهدای اسلام علی الخصوص شهدای هشت سال دفاع مقدس


امسال براى اینكه ما بتوانیم آنچه را كه در این دعاى شریف به ما تعلیم داده شده است و وظیفه‌ ماست، انجام بدهیم، براى اینكه بتوانیم بر طبق اقتضائات كشور و ظرفیت هاى كشور حركت كنیم، احتیاج داریم به اینكه همت خودمان را چند برابر كنیم؛ كار را متراكم‌تر و پرتلاش‌تر كنیم. من امسال را به عنوان سال «همت مضاعف و كار مضاعف» نامگذارى می‌كنم. >> مقام معظم رهبری

فرمود ولی همت خود افزون کن
با کار مضاعف به ره حق خو کن
خواهی که سفید روی شوی نزد خدا
با کوشش خود مکر عدو خنثی کن

ما پیام عید رهبر را چو مصحف میکنیم
مثل دستورالعمل همواره مصرف میکنیم
کوری چشم دشمنان اسلام و قرآن
چشم آقا کار و همت را مضاعف میکنیم

---------------------------------
جرعه نور سعی داشته سایت های مناسب را معرفی نماید.«پیوند به سایت ها به مفهوم تایید محتوای این سایت ها توسط جرعه نور نمی باشد».

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

page rank google پیج رانك گوگل این وب

ارتباط با مدیر وبلاگ

با کلیک روی بالن فوق شما میتونید بطور مستقیم با مدیر وبلاگ چت کنید اگر آنلاین بوده باشد
************** ************** *

**************** ****************************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic