جرعه نور
 
قالب وبلاگ
نویسندگان
نظر سنجی
وبلاگ از نظر شما چگونه است؟


از حكیمی پرسیدند: در بین اقوام گذشته و حال، چه قومی نابكارتر است؟ حكیم اندكی تامل نمود و اظهار داشت: خداوند متعال می داند!
گفتند: معلوم است كه خداوند بهتر و دقیق تر و كاملا بر همه امور مطلع است ما نظر شما را پرسیدیم.
حكیم گفت: از گزارش های قرآن مجید می توان فهمید كه اقوام: نوح، هود، لوط، فرعونیان، ثمود، اصحاب سبت، قوم صالح، اصحاب اخدود و...
گفتند: از بین اینها كدامیك نابكارتر بوده اند؟
حكیم گفت: خدا عالم است اما به نظر می رسد كه گروهی از بنی اسرائیل كه در ظاهر خود را یهودی و مومن به خدا و حضرت موسی (ع) می دانستند اما در باطن از هوا و هوسهای خویش پیروی می كردند. ازهمه نابكارترند زیرا حضرت موسی (ع) آنها را فاسق و گناهكار و نافرمان نامیده و خداوند متعال نیز بر این ویژگی آنها صحه گذارده است.
گفتند: سند این سخن شما چیست؟

حكیم اظهار داشت: خداوند سبحان در آیات متعدد قرآن مجید به این حقیقت اشاره فرموده است از جمله می توان به آیات 26 تا 24 سوره مائده اشاره كرد كه می فرماید:
قالوا یا موسی انالن ندخلها ابدا مادموا فیها فاذهب انت و ربك فقا تلا اناهاهنا قاعدون. قال رب انی لا املك الا نفسی واخی فا فرق بیننا و بین القوم الفاسقین قال فانها محرمه علیهم اربعین سنه یتیهون فی الارض فلا تاس علی القوم الفاسقین. (بنی اسرائیل) گفتند: ای موسی! تا آنها در آنجا هستند ما هرگز وارد نخواهیم شد؛ تو و پروردگارت بروید (و با آنها بجنگید) ما همین جا نشسته ایم (تا جنگ تو و خدا با دشمنان ما تمام شود آن گاه ما وارد آنجا می شویم!!)
(موسی) گفت: پروردگارا! من فقط اختیار خود و برادرم را دارم (و اینها گوش به حرفم نمی دهند) میان ما و این جمعیت گناهكار، جدایی بینداز! خداوند (به موسی) فرمود: این سرزمین (مقدس) تا چهل سال بر آنها ممنوع است (و به آن نخواهند رسید)؛ پیوسته در بیابان سرگردانند؛ و درباره (سرنوشت اسفبار) این جمعیت فاسق (نیز) غمگین نباش (كه حقشان است)!
گفتند: ای حكیم! اكنون از بین رفته اند و دیگر جز نامی از آنها باقی نیست.
حكیم گفت: فرزندانشان موجودند.
گفتند: چه كسانی هستند؟
گفت: صهیونیسم كافر قاتل و ستمكار! همان كسانی كه یك ملت را كشتند و آواره كردند و شكنجه نمودند و به صغیر و كبیر آنها رحم نكردند و اصلا طبق اعتقادات سیاسی خود، غیر از صهیونیسم را آدم نمی دانند! فلسطین امروز گواه خوبی بر آنچه می گوییم است.
پرسیدند كه: سرنوشت یاغی ترین قوم تاریخ چه خواهد شد؟
حكیم گفت: به حول و قوه الهی، به سختی در هم كوبیده می شوند...
فاذا جاء وعد الاخره لیسوا وجوهكم ولید خلوا المسجد كما دخلوه اول مره و لیتبروا ماعلوا تتبیرا. و هنگامی كه وعده دوم فرا رسد (آنچنان دشمن بر شما (بنی اسرائیل=صهیونیسم) سخت خواهد گرفت كه) آثار غم و اندوه در صورتهایتان ظاهر می شود و داخل مسجد (الاقصی) می شوند، همان طور كه بار اول وارد شدند؛ و آنچه را زیر سلطه خود می گیرند، در هم می كوبند.(1) سپس حكیم این ابیات را كه از زبان خدا درباره ظالمان است زیرلب زمزمه كرد:
قیصر و فرعون و هامان لئیم می نشانیم زار در قعر جحیم
بندگان ما امانت بوده اند در كف این طاغیان كآلوده اند...
ابتدا خوار خلایق می شوند هرچه را كردند، لایق می شوند!
از پس آن این عزیزان ذلیل! می روند در قعر دوزخ با دلیل...(2)
1- اسراء7/ 2- مثنوی نجوای خدا با انسان ص 107


برگرفته از روزنامه کیهان ، سه شنبه 27 مهر 1389- شماره 19767

نوشته:عباسعلی كامرانیان
طبقه بندی: حکمت های قرآنی،
[ دوشنبه بیست و ششم مهرماه سال 1389 ] [ 18:32 ] [ جرعه نور ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

درود خدا ر روان پاک رهبر کبیر انقلاب اسلام حضرت امام خمینی ره و سلام برارواح مطهر شهدای اسلام علی الخصوص شهدای هشت سال دفاع مقدس


امسال براى اینكه ما بتوانیم آنچه را كه در این دعاى شریف به ما تعلیم داده شده است و وظیفه‌ ماست، انجام بدهیم، براى اینكه بتوانیم بر طبق اقتضائات كشور و ظرفیت هاى كشور حركت كنیم، احتیاج داریم به اینكه همت خودمان را چند برابر كنیم؛ كار را متراكم‌تر و پرتلاش‌تر كنیم. من امسال را به عنوان سال «همت مضاعف و كار مضاعف» نامگذارى می‌كنم. >> مقام معظم رهبری

فرمود ولی همت خود افزون کن
با کار مضاعف به ره حق خو کن
خواهی که سفید روی شوی نزد خدا
با کوشش خود مکر عدو خنثی کن

ما پیام عید رهبر را چو مصحف میکنیم
مثل دستورالعمل همواره مصرف میکنیم
کوری چشم دشمنان اسلام و قرآن
چشم آقا کار و همت را مضاعف میکنیم

---------------------------------
جرعه نور سعی داشته سایت های مناسب را معرفی نماید.«پیوند به سایت ها به مفهوم تایید محتوای این سایت ها توسط جرعه نور نمی باشد».

آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :

page rank google پیج رانك گوگل این وب

ارتباط با مدیر وبلاگ

با کلیک روی بالن فوق شما میتونید بطور مستقیم با مدیر وبلاگ چت کنید اگر آنلاین بوده باشد
************** ************** *

**************** ****************************
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic | Buy Targeted Website Traffic